YÜZ ŞEKLİNE GÖRE SAÇ STİLLERİ

Saç kesiminizi seçerken en önemli unsur yüz şeklinizdir. Her saç stili her yüze uygun değildir. Kendi yüz şeklinizi belirleyerek yüzünüze en uygun saç modelini seçmelisiniz. ...
1-KARE YÜZLER İÇİN SAÇ STİLLERİ: Çok yuvarlak, çok uzun veya çok kısa bir saç kesimi kare yüzler için uygun değildir. Klasik saç kesimi yapıp saçınızın yanlarını ve arkalarını kısa, üst kısmını da biraz uzun tutarak hem saçınıza tarz verip hem de çene yapınızı vurgulayabilirsiniz. Uzun saç sevenler için ise yanlar kısa üst kısmını da topuz yapmak sizi çok tarz gösterecektir.


...
2- YUVARLAK YÜZLER İÇİN SAÇ STİLLERİ: Yuvarlak yüzlü kişiler saçlarına yüz hatlarını bozmayacak şekiller vermelidir. Yüzünüz her zaman oval şekilde görünmelidir. Yüzünüzü geniş gösterecek modellerden de uzak durmalısınız. Yanlar ve arkaları kısa bir saç modeli seçmeniz en uygun tarzınız olabilir.


...
3- DİKDÖRTGEN YÜZLER İÇİN SAÇ STİLLERİ: Dikdörtgen yüzler, çene hatları, elmacık kemikleri ve çeneleri oldukça simetrik olduğu için tüm şekiller arasında en orantılı olanıdır. Çoğu saç modeli bu yüz şekline uygundur. Dikkat etmeniz gereken yanların keskin olmamasıdır. Bu yüzünüzü daha uzun göstereceği için iyi bir görünüm vermeyecektir.


...
4- ÜÇGEN YÜZLER İÇİN SAÇ STİLLERİ: Üçgen yüz şekillerinin ayırt edici özellikleri, dar elmacık kemikleri ve şakakları, geniş çene çizgisi ve sivri çenesidir. Özelliklerini dengelemek için, tepede dolgun, hacimli bir saç, püskül veya kalın sakal tercih edilmelidir. Bu keskinliğini gizleyecek ve elmacık kemiklerini ortaya çıkaracaktır.